preloader-image

Winter Wonderland Performance

Saturday, January 13

9:36-9:40 – Move Together (Miss Kayleigh)

9:40-9:42 – Junior 2/3 Jazz (Miss Jessica)

9:42-9:45 – Primary Ballet/Petite 2 Ballet (Miss Elizabeth)

10:12-10:15 – Movers (Miss Kayleigh)

10:24-10:27 – Junior 2/3 Acro (Miss Tara)

10:27-10:30 – Petite 2/3 Jazz (Miss Jessica)

10:45-10:48 – Mackenzie/ Madie/Emily Tap Trio

10:57-11:00 – Shakers (Miss Kayleigh)

11:00-11:03 – M. Ly Trio

11:09-11:12 – Mini 2/ Petite 1 Tap (Miss Tara)

11:12-11:15 – Shakers (Miss Jessica)

11:27-11:30 – Grade 1 and 2 Ballet (Miss Elizabeth)

11:30-11:33 – N. Forster – Ballet Solo

11:42-11:45 – Groovers (Miss Kayleigh)

11:45-11:48 – Poppy/Abi/Nyla Trio

11:51-11:54- Jr/Inter 1 Jazz (Miss Jessica)

11:54-11:57 – Jr/Inter 2/3 Hip Hop  (Miss Tara)

11:57-12:00 – Movers (Miss Elizabeth)

12:00-12:03 – A. Burton Solo

12:03-12:06 – A. Lewis Musical Theatre Solo

12:12-12:15 – Petite 2/3 Jr/Inter 1 Acro  (Miss Susie)

12:27-12:30 – E. Schneider Solo

12:33-12:36 – Mini 1/2 Petit 2 Combo (Miss Kayleigh)

12:36-12:39 – Mini 2/Petit 1 Hip Hop (Miss Susie)

12:39-12:42 – Inter/Teen 1/2 lyrical/contemp (Miss Elizabeth)

12:42-12:45 – Petite/Junior/Inter Musical Theater (Miss Tara)

12:48-12:51 – Petite/Jr 2 Tap (Miss Jessica)

12:51-12:54 – Performance Team (Miss Tara and Miss Kayleigh)

Monday, January 15

4:27 – 4:30 pm – Movers (Miss Olivia)

4:53-4:56 – T. Smith Solo

4:56-4:59 – Mini 2/ Petit 1 Acro (Miss Sarah)

5:08-5:11 – Shakers (Miss Olivia)

5:11-5:14 – Junior 3 Hip Hop (Miss Natalie)

5:17-5:20 – Groovers (Miss Olivia)

5:29-5:32 – S. Chaudhry’s Solo

5:32-5:35 – O. Frolow solo

5:35-5:38 – Junior 3 Jazz (Miss Rebecca)

5:38-5:41 – Petite 2/3 Jazz

5:41-5:44 – Pre-Primary Ballet (Miss Jessica)

5:44-5:46 – Olivia/Ainsley duet

5:46-5:49. – Ainsley Schneider

5:49-5:52 0 Teen 2/3 Hip Hip (Miss Natalie)

5:55-5:58 – Junior 1/2 Intermediate 1 Acro (Miss Sarah)

6:22-6:25 – Junior Intermediate 1 Jazz (Miss Rebecca)

6:25-6:28 – Pointe 3 (Miss Raelynn)

6:34-6:37 – Mini 2/ Petit 1 Tap (Miss Kayleigh)

6:37-6:40 – Inter 2 Hip Hop (Miss Natalie)

6:40-6:43 – Petite 3/ Junior 3 Acro (Miss Sarah)

6:43-6:46 – Senior Jazz Line

6:46-6:49 – Advanced Jazz Line

6:58-7:01 – Grade 2 Ballet (Miss Raelynn)

7:01-7:04 – Senior Contemporary Line

7:04-7:07 – Advanced Contemporary Line

7:07-7:10 – Haylee/Elizabeth duet

7:19-7:22 – Angelina/ Ainsley Musical Theater duet

7:22-7:25 – Petite 3 Hip Hop

7:25-7:28 – Petite 1/2 Jazz (Miss Kayleigh)

7:28-7:31 – Intermediate/ Tean 2/3 Acro (Miss Sarah)

7:31-7:34 – E. Reeve Jazz Solo

7:43-7:46 – Primary /Petite 2 Ballet (Miss Jessica)

8:04-8:07 – Junior/Inter 1 Tap (Miss Kayleigh)

8:07-8:10 – Junior/Inter 1 Hip Hop (Miss Sarah)

8:10-8:13 – Intermediate 2/3 Jazz (Miss Rebecca)

8:13-8:16 – Teen 3/Senior 3 Hip Hop (Miss Natalie)

8:28-8:31 – Grade 4 Ballet  (Miss Raelynn)

8:31-8:34 – E. Reeve – Jazz Solo

8:34-8:37 – Advanced Open Group

8:37-8:40 – Grade 3 Ballet (Miss Jessica)

8:40-8:43 – Ballet Group

Tuesday, January 16

4:27-4:30 – Movers (Miss Megan)

5:02-5:05 – Shakers (Miss Lindsay)

5:05-5:08 – Groovers (Miss Megan)

5:08-5:11 – Junior 3/ Int 2/3 (Miss Madi)

5:11-5:14 – Junior/ Int Lyrical/ Contemp 2 (Mr Tyrell)

5:14-5:17 – A. Schneider Solo

5:20-5:23 – E. Schneider Solo

5:38-5:41 – Teen 3/ Senior 3 Tap (Miss Megan)

5:41-5:44 – Groovers Tap (Miss Lindsay)

5:46-5:49 – Mini 2 Combo (Miss Aiyana)

5:49-5:52 – Petite 2/Junior 2 Tap (Miss Madi)

5:55 – 5:58 – Tap Line

6:13 – 6:16 – Movers (Miss Lindsay)

6:22-6:25 – O. Schiedel Lyrical Solo

6:28-6:31 – A. Burton Solo

6:34-6:37 – Petite 2 Acro (Mr Tyrell)

6:37-6:40 – Junior 3/Inter 2 Tap (Miss Megan)

6:40-6:43 – Primary Ballet (Miss Madi)

6:43-6:46 – N. Wood Ballet Solo

6:52-6:55 – N. Wood Open Solo

6:55-6:58 – Petite 2/Junior 2 jazz (Miss Rebecca)

6:58-7:01 – Grade 5/6 Ballet (Miss Aiyana)

7:13-7:16 – Mini 2/Petite 1 Combo (Miss Lindsay)

7:43-7:46 – Gade 2 ballet (Miss Madi)

7:55-7:58 – Grade 3 Ballet (Miss Megan)

7:58-8:01 – Senior 3 Cont/Lyrical (Mr Tyrell)

8:28-8:31 – Rio Trio

8:31-8:34 – Teen Jazz Line

8:34-8:37 – Teen/Senior 1 Jazz (Miss Megan)

8:37-8:40 – Teen Contemporary Line

8:40-8:43 – Grade 6 Ballet (Miss Aiyana)

8:43-8:46 – Teen Lyrical Line

Wednesday, January 17

5:11-5:14 – Move Together 12 week (Miss Aiyana)

5:14-5:17 – Intermediate Open Group

5:17-5:20 – Intermediate Jazz Group

5:29-5:32 – Poppy Bak Ballet Solo

5:49-5:52 – Mini 2 Combo (Miss Lindsay)

5:55-5:58 – Shakers (Miss Lindsay)

5:58-6:01 – P. Bak Musical Theater Solo

6:10-6:13 – Movers 12 Week (Miss Olivia)

6:13-6:16 – Intermediate Ballet Line

6:40-6:43 – Shakers B (Miss Aiyana)

6:52-6:55 – Mini Combo 12 week (Miss Olivia)

6:55-6:58 – Intermediate/Elementary Contemporary Line

7:07-7:10 – D. Gibson Jazz Solo

7:13-7:16. – Blakely/ Alyssa/Piper Jazz Trio

7:19-7:22 – C. Martinez Musical theater Solo

7:28-7:31 – B. Gibson Jazz Solo

7:31-7:34 – A. De Pierro Jazz Solo

7:34-7:37 – Mini 2/Petite 1 Combo (Miss Lindsay)

7:37-7:40 – Elementary Ballet Line

7:40-7:43 – Jazz/Hip Hop Combo 12 Week (Miss Olivia)

7:43-7:46 – Elementary/Teen Lyrical Line

8:31-8:34 – Elementary Jazz Line

8:40-8:43 – Jr/Inter 2 Lyrical/Contemp (Mr Tyrell)

8:43-8:46 – Grade 5/6 Ballet (Miss Aiyana)

Thursday, January 18

5:02-5:05 – Teen/Sr 2/ Lyrical/Contemp (Miss Isabella)

5:05-5:08 – Mini 1 Combo (Miss Aiyana)

5:08-5:11 – Groovers (Miss Megan)

5:11-5:14 – Mini 2/Petite 1 Hip Hop (Mr Brandon)

5:46-5:49 – Petite 2 Jazz (Miss Kiera)

5:49-5:52 – Teen 3/ Senior 2 Hip Hop (Mr Brandon)

5:55-5:58 – Petite 3/Jr 2 Acro (Miss Susie)

5:58-6:01 – Shakers B (Miss Madison)

6:13-6:16 – Grade 1 Ballet (Miss Megan)

6:28-6:31 – Pointe 1/2 (Miss Aiyana)

6:31-6:34 – Mini 2/ Petit 1/2 Acro (Miss Susie)

6:34-6:37 -Mini2/Petite 1 Jazz (Miss Kiera)

6:37-6:40 – Groovers B (Miss Madison)

6:40-6:43 – Teen/Senior 2 Jazz (Miss Isabella)

6:43-6:46 – Movers (Miss Megan)

7:10-7:13 – Katya Hammond Solo

7:16-7:19 – Junior 2 Hip Hop (Mr Brandon)

7:19-7:22 – Petite 2/3 Hip Hop (Miss Madison)

7:22-7:25 – Primary Ballet (Miss Megan)

7:25-7:28 – Teen 2/Senior 2 Tap (Miss Megan)

7:28-7:31 – Mini 2/Petite 1 Ballet (Miss Kiera)

7:43-7:46 – Grade 5/6 Ballet (Miss Aiyana)

8:07-8:10 – Petite/Jr/Inter Musical Theater (Miss Madison)

8:10-8:13 – Teen/Sr 2/3 Acro (Miss Susie)

8:13-8:16 – Jr/ Inter 1 Hip Hop (Mr Brandon)

8:22-8:25 – Int/Teen/Sr 1/2 Ballet (Miss Aiyana)

8:25-8:28 – Grade 3 ballet (Miss Megan)

8:28-8:31 – Teen/Sr 2 Lyrical/Contemp (Miss Isabella)

9:01-9:04 – Grade 4 Ballet (Miss Aiyana)

9:04-9:07 – Teen/Sr 3 Lyrical/Contemp (Miss Isabella)

9:07-9:10 – Inter 3/Teen 2 Hip Hop (Mr Brandon)

9:10-9:13 – Teen/Sr 1/2 Acro (Miss Susie)